Mamy przyjemność przekazać wam tłumaczenie kolejnego, ważnego dla każdego studiującego kabałę, dzieła. „Sulam” to zbiór komentarzy do Zohar, który umożliwia bliższe zrozumienie starożytnego przesłania tej księgi. Zostały one napisane przez wielkiego polskiego kabalistę – Jehudę Aszlaga, i określane jest jako praca jego życia. Stąd również pochodzi jego przydomek – Baal Sulam, czyli „Pan Drabiny”.

Dzisiaj na naszej stronie publikujemy komentarz Sulam do księgi Zohar Chadasz, czyli Nowego Zoharu – zbioru manuskryptów, które nie zostały dołączone w pierwotnej wersji do księgi Zohar. Nasze prace tłumaczeń kabalistycznych dzieł cały czas trwają. Mamy nadzieję, że wkrótce w Bibliotece pojawią się kolejne pozycje „Drabiny”, aby słowa te niosły waszym duszom natchnienie i stymulowały do wzrostu.

Wszystkich zainteresowanych studiowaniem tajemnic Zoharu, zapraszamy na zajęcia Akademii Kabały. Obecnie omawiamy dzieła wprowadzające, przybliżające drogę i mechanizmy sterujące rozwojem duszy. Rekrutacja trwa w trybie ciągłym, a zajęcia te dedykowane są początkującym, więc nawet jeżeli dopiero zaczynasz swoją drogę poznania siebie – na pewno znajdziesz tu wiele inspirujących idei otwierających nową perspektywę zabawy w życie.