Jesien

To że dosyć rzadko aktualizujemy naszą stronę, nie znaczy, że u nas nic się nie dzieje. Cyklicznie odbywają się zajęcia stacjonarne w siedzibie stowarzyszenia oraz wyjazdowe, na których zgłębiamy tajemnice mędrców opisane w księgach opublikowanych w naszej Bibliotece. Aktualnie na naszych piątkowych zajęciach omawiamy Przedmowę do Zohar napisaną przez znanego polskiego kabalistę Baal Sulama. Jeżeli macie ochotę do nas dołączyć, osobiście lub online – zapraszamy do kontaktu.

Równolegle prowadzimy prace związane z tłumaczeniami dzieł. Aktualnie mamy na ukończeniu oba tomy znakomitego dzieła Sulam Bereszit, które jest komentarzem wyjaśniającym tajemnice księgi Zohar. Mamy nadzieję, że po zakończeniu korekty książka szybko trafi do drukarni i będziemy się mogli nią cieszyć w bardziej przyjaznej – papierowej formie.

W międzyczasie udało nam się również ukończyć tłumaczenie części 9, 10, 11 Talmudu dziesięciu sfirot, które niedługo będą dostępne w formie książkowej. Wkrótce planujemy skończyć opracowanie księgi 12, a przed nami jedne z najtrudniejszych dzieł – księgi 13-15. Trzymajcie kciuki za natchnienie.

Na naszej stronie uzupełniliśmy część artykułów Szamati, których brakowało do tej pory, a także opublikowaliśmy w pełni księgę Zohar Hakdama. Pozdrawiamy jesiennie i życzymy miłej lektury.