Po skróceniu światła w miejscu, gdzie ono wcześniej się rozprzestrzeniało pozostało niewielkie świecenie, pamięć o tym świetle. To świecenie nazywa się reszimo i jest podobne do pieczęci, którą światło odbiło na życzeniu.

Każda pieczęć (barwa, częstotliwość światła) tworzy inną odbitkę, dlatego każde życzenie jest inne. Reszimo jest wskazówką, jaki rodzaj światła dane życzenie potrzebuje. Jaki odcień światła sprawi mu największe zadowolenie i wypełni je całkowicie.

Analogią w naszym świecie do tego rodzaju świecenia jest na przykład różnorodność smaków. Każdy człowiek ma swoją określoną kompozycję potraw, które sprawiają mu największe zadowolenie. I wystarczy odrobinę za mało lub za dużo jakiejś przyprawy i danie nie jest idealne, nie spełnia w stu procentach naszych oczekiwań.

W sposób podobny każda dusza została obłóczona w specyficzny rodzaj życzeń, unikalny dla każdej z nich. I nie ma możliwości nasłodzić jednej duszy tym, czego pragnie inna. Stąd często pojawia się wewnętrzne odczucie, że jest się „nie na swoim miejscu”, że do czego innego byliśmy stworzeni. Proces odkrycia i poznawania swoich wewnętrznych pragnień jest jednym z elementów naprawienia.